چند وقت پیش، یکی از خاله هام برای طراحی کمد دیواری از دخترخاله ام خواست تا طرحی از اون رو برای همسرش بکشد. اونموقع، با خودم گفتم لابد میخواد همسرش رو راه بندازه. وگرنه، با یک طرح ساده که نمیشه کمد دیواری رو ساخت. این در حالی بود که، خود ما وقتی میخواستیم قایقی بزرگ به اندازه های بیش از یک متر رو طراحی کنیم، از طراحی های ساده و در واقع نقاشی های قایق مورد نظرمون شروع کرده بودیم، و در ذهن من کار ساخت کمد دیواری به اونصورت، ارتباطی با ساخت یک قایق مسابقاتی پیدا نمیکرد.

قطعا چیزی که مشخصه، اینه که قایق ما از یک طراحی بدون پلان قایقی کاتاماران شروع شد. اون رو پسندیدیم و در مقیاسی بزرگ خواستیم بسازیم. من گفتم قایق به این بزرگی رو کی تو آب میندازه؟ جا داره، همین جا یادی از آقای محمدصادق کوهی ور بکنم. آقا صادق با دست طوری اشاره کرد که انگار داداش کایکو اشاره میکنه، و به صورتی تخیلی قایقی بزرگ را در هوا به سمت رودی تخیلی پرت کرد.

ما همه مون خندیدیم، و اینطوری یکی از بهترین لحظات زندگی ما رقم خورد. واقعا در کار، علاقه نشان دادیم. تیم ما (تیم کارون در مسابقات شناورهای هوشمند)، یکی از تیم هایی بود که خیلی عجیب ظرف مدت کوتاهی مجبور شد دو تا قایق طراحی و ارائه کند. قایق اول رو که آقا صادق طرح کرد، ازش منصرف شدیم، چون خیلی بزرگ بود. و قایق دومی رو برای ارائه در مسابقه، دوباره و در ابعاد کوچکتری ساختیم تا بتوانیم در مسیر حملش کنیم. البته، اگر میومد، مطمئنا از ارائه قایق اول در آن ابعاد بزرگ انصراف نمیدادیم.

امسال، با آمدن نوروز 1399، میشود 6 سال که از پر کردن این وبلاگ میگذرد. تیم ما همچنان ثبت است در تاریخ جریده آن. به یاد آن روزها عکس هایی از کارهای نوروز 1393 اینجا میذارم:

کار قایق کاتاماران تیم کارون نوروز 1393

نوروز 1393

اعضای تیم کارون، در حال برش زدن قایق

نحوه برش خوردن قایق هوشمند تیم کارون

عکس های بالا مربوط به همان سال 1393 میشوند. برای ساخت قایق اول باید با یونولیت آن را برای قالب ریزی آماده میکردیم. به دلیل شرکت در مسابقات، دقت اندازه های آن و صافی سطح آن برامون بسیار مهم بود. برای همین، کارمون منجر به اختراع یه چند تا ابزار ساده برش هم شد:

جوش ابزار برش برای قایق کاتامارن تیم هوشمند کارون

ابزارهای برش رو در دو اندازه طرح کردیم که هنگام برش از هر دو استفاده میکردیم. تصویر بالا مربوط به جوشکاری های ابزار برش با ابعاد بزرگه.

تیم شناور هوشمند کارون قایق ,رو ,های ,طراحی ,تیم ,ساخت ,و در ,کمد دیواری ,یکی از ,قایق اول ,آقا صادقمنبع

مشک آن است که خود ببوید، نه آنکه عطار بگوید

دشواری‌های زنجیره بلوکی

بررسی کاربردهای بلاک‌‌چین در دنیای واقعی

راه اندازی برد Beagle Bon Black و تست پورت‌های آن با ماژول تله متری 433Mhz

تست ماژول تله متری 433 مگاهرتز

جشن نوروزی ای‌نهنگ

مرتب کردن ایرانی یعنی دور انداختن

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

همه چی برای تو ستمپی دنیای از خوشمزه ها رنگ کار ساختمان مواد شیمیایی و کاربردها هدیه تبلیغاتی گیفتو مرجع خرید و فروش انواع کفپوش ورزشی تعمیرگاه تویولند با کادری مجرب Online Business:Earn Free Bitcoin-Mining-Currency Exchange-B همراه شما